Bisikletiyle Yeni Ülkelere Pedal Çeviren Çocuklu Gezgin Aile

1 Paylaşım
1
0
0

“Çocukla seyahat edilir mi? Çocukla seyahat etmek güvenli mi? Çocukla birlikte bisikletle yurt dışında seyahat etmek güvenli mi değil mi?” gibi endişeleriniz varsa onları bırakın bir köşeye ve Minik Gezgin’e kulak verin. Kendileri yıllardır çocuklarıyla birlikte yollara düşmekten bıkmadan, pedal çevirmeye devam ediyorlar. Özellikle Avrupa içerisinde bisikletleriyle girmedikleri ülke kalmayan aile, yola bisikletiyle düşmek isteyeceklere oldukça ilham verici bir hikâyeye sahip.

Minik Gezgin, bisikletiyle yeni şehirler keşfetmekten kendini alıkoyamayan çocuklu bir aile.

Kendisini doğa hayranı, çevreye duyarlı hassas olarak tanımlayan gezgin aile bugüne kadar birçok ülkeyi pedalıyla arşınladı.
Çünkü bu gezgin aile bisikletleriyle düştüğü yollarda kendilerini mutlu hissediyor.
Bugüne kadar aile bisikletiyle 26 ülkede pedal çevirmiş.
Kendi cümleleriyle anlattıkları gibi; geri dönüşüme de önem veren aile, doğaya dair hislerini şu şekilde aktarıyor;
“Doğanın büyüsüne kapılmış, çocuğunu farklı şekilde yetiştirmeye çalışan, bisikletin bir ulaşım aracı olduğunun altını çizmek için yazan çizen üreten, ekolojist, çöpünü ayrıştıran, kompost yapan, elektriğini kendi üretmenin zihni sinir projelerini çiziktiren, bisikletle 26 ülkeyi keşfetmiş, bisikletle devri âlem peşinde azla yetindiği dünya yollarında çokça mutlu olmaya çalışan bir aileyiz.”
Bugüne kadar çocuğuyla birlikte İran, Hindistan, Pakistan rotasını ve Almanya, Danimarka, İsveç; Hollanda, Almanya, Çekya, Avusturya, Slovakya, Macaristan, Hırvatistan, Sırbistan, Bulgaristan, Türkiye gibi rotasını çocuğuyla birlikte başarıyla tamamlamış aile bisikletle yola düşmek isteyenlere oldukça iyi bir örnek.
Minik Gezgin’i takip etmek için şuradan web sitesini ve şuradan Facebook sayfasını takip edebilirsiniz.
1 Paylaşım
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bunlar da Hoşunuza Gidebilir

Karavanla Dünya Turu: Bitmeyen Balayı

Bugün Başkalarının Hikayeleri bölümünde karavanla dünya seyahatine çıkmış çiçeği burnunda bir çiftin hikayesini sizlerle paylaşacağız. Daha önce karavanla…