Dünya Turuna Çıkabilmek İçin Konforlarından Vazgeçip Karavana Yerleşen Çılgın Aile

2 Paylaşım
2
0
0

Dünyayı gezmek çoğu insanın hayalleri arasında olsa gerek. Fakat bu iş o kadar da kolay değil. Ya korkularımız, ya bütçemiz ya da yaşadığımız hayat bir şekilde buna engel olabiliyor. Peki ya 3 çocuğunuz, kediniz ve köpeğiniz de varsa bu durum nasıl mümkün olur? İşte bu sorunun cevabını Portekizli Binedell ailesinin yaptıklarıyla yanıtlayabiliriz. Tüm lükslerinden vazgeçip dünyayı dolaşmak için para biriktiren bu çılgın ailenin hikayesi ile tanışın.

Binedell ailesi seyahat etmek için hayattaki birçok şeyden vazgeçilebileceğinin somut örneklerinden biri. Karen (36) ve Warren (45) çifti uzun soluklu seyahatleri için iş hayatlarına gözü kapalı bir şekilde ara verdiler. İş hayatları değil yalnızca, ellerinde ne var ne yoksa satıp, ailecek yola koyulmak için hazırlık yapıyorlar.

Dünya turu onlar için bir tutku

Karen: “Seyahat etmeyi seviyoruz ve bu destansı maceraya gidebilmek için sahip olduğumuz her şeyden vazgeçmeye değer.” diyor.

 

2017 yılının Ekim ayında Portekiz’deki 3 odalı, büyük evlerindeki konforu bir kenara bırakan çift, evlerini satarak üç çocuğuyla birlikte hayallerine ilk adımı atmış oldular.

Karavanlarında minimal bir hayat sürüyorlar

Bu konforlu hayattan vazgeçen çift, İngiltere’nin St Albans şehrinde satın aldıkları karavana yerleştiler.

Karavanla dünya turu size neler düşündürüyor?

“Seyahat ederken bir gönüllü projeden diğerine geçeceğiz – farklı geçmişlerden farklı insanlarla tanışmak ve onlara yardım etmek ve hayatlarını ilk elden tecrübe etmek istiyoruz.”

Karavanlı yeni hayatları için aylık 420 pound ödeyen çift, yerleşik hayattaki giderlerine göre 2000 pound daha tasarruflu bir hayat yaşadıklarını dile getiriyor.

Karavanla dünya turu aynı zamanda bütçe dostu

“Şu anda hiç lüksümüz yok, küçük karavamıza sığmayan her şeyi sattık. Sadece düğün elbisemi, arkadaşlarımızla aramızda duygu bağımız olan birkaç küçük eşyayı ve çocuklarımıza dair fotoğraf ve eşyalar hariç her şeyden vazgeçtik.”

Bütün bu çılgınlık süreci yalnızca Karen ve Warren’ın başından da geçmiyor üstelik. Tüm bu süreçte onlarla bir arada olan üç tane çocukları da var çiftin.

Çiftin çocuklarıyla geçirdiği zamanlar

Sebastian (14),  Aiden (13) ve Ella (11)

Kimine göre çılgınca, kimine göre ise belki de uygun karşılanmasa da çocuklar bu eğlenceli hayatın hiçbir anını kaçırmamak için çocuklar eğitimlerine uzaktan devam edecekler.

Siz karavanla dünya turu yapmak ister miydiniz?

“Çocukları okuldan çıkarsak da, bu deneyimden paha biçilmez dersler öğreneceklerini umuyoruz.”

Aile fertlerinin yanı sıra iki kedisi Stuey ve Tilly ile köpeği Alfie de karavanlı yeni yaşamları boyunca onlara eşlik ediyor.

Karavanla dünya turu için bazı konforlardan vazgeçmek gerek

“Su tankımızı her duştan önce dolduruyoruz, böylece hepimize duşta yetecek kadar su kalıyor.”

Karen şunları ekledi: “Hepimizin kıyafetlerimizi ve eşyalarımızı tuttuğumuz küçük bir plastik kutumuz var ve bu yüzden nadiren yeni bir şey satın alıyoruz.”

Bu kadar kalabalık bir aile ile karavanda yaşamak

“İnternetten para kazanmanın bir yolunu bulmaya çalışacağım, böylece yoldayken de bir gelir elde etmeye devam edebilirim.”

Binedell ailesi sıkı bir bütçeyle yaşamadığı için ve tüm lüks takıntılarından vazgeçtiği için seyahatlerine altı ay sonra başlayabileceklerini umuyor.

Ailenin yüzü her daim gülüyor

“İlk olarak Birleşik Krallık’ta seyahat etmeye başlayacağız. Polonya, Amsterdam, Macaristan, İzlanda, Tayland ve Almanya’dan da gönüllü projeler için teklifler aldık.”

“Şu anda eşim Warren haftada 6 gün tam zamanlı çalışıyor, bu sayede hızlıca para biriktirmeyi ve yola koyulmayı umuyoruz.”

Siz karavanla dünya turu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaynak: Metro.co.uk

2 Paylaşım
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *