Almanya’da Denklik Yapmak için Gerekli Belgeler: Referans Mektubu Örneği

1 Paylaşım
0
0
1

2 yıldır Almanya’da yaşam ve seyahat üzerine deneyimlerimizi paylaştığımız blogumuzda bu kez bize en çok sorulan sorulardan birine yanıt vermeye geldik: Almanya’da denklik yapmak için gerekli belgelerden biri olan ve işverenden alınan referans mektubu. Serkan Beyde Videoları Youtube kanalında yayınlanan videoda; Almanya’da denklik başvurusu, Almanya’da denklik yapmak, Almanya’da denklik nasıl alınır, Almanya denklik için gerekli belgeler, Almanya’nın resmi denklik sitesi gibi birçok sorunun cevabını tek tek verdik. Aynı videoda bahsi geçen ve Almanya’da denklik almanız için gerekli evraklardan biri olan işverenden alınan referans mektubu örneğini birebir aşağıda koyduk. 

Mektubu hazırlarken şunlara mutlaka dikkat edin!

  • Denklik için alınması gereken referans mektubu İngilizce ya da Almanca dilinde olmalı
  • Çalıştığınız kurumun antetli kağıdına yazılıp, ıslak imza ve mühür alınmalı
  • Mektubu İnsan kaynakları ya da sizin yöneticiniz yazabilir.

Türkiye’de bu tarz işlerle uğraşmayı sevmeyen işverenler olduğu için size sen mektubu yaz ben imzalarım diyebilirler, şaşırmayın. Çünkü bize de aynısı oldu. Bu durumda aşağıdaki mektubu ya örnek gösterebilir ya da siz hazırlayabilirsiniz. Bu mektubun İngilizce ya da Almanca hazırlanması ya da denklik konusunda herhangi bir konuda rehberlik almak isterseniz, Serkan’ın danışmanlığını yaptığı Almanya Danışmanlık sitemizden randevu da alabilirsiniz. Bizde her şey açık kaynak, yararlanmak isteyeni aşağıya, Serkan’dan bilgi almak isteyenleri de şuraya alalım.

To whom it may concern, 

Mr. Beyde who was born on 14 March 1988, work with us between (DATE RANGE) as a 

content writer and social media manager. 

XXXX Digital Media is a digital agency that produces content in politics, culture, art, literature, travel, health, and shopping and has 15 employees and so many guest writers. Our aim to provide our readers with a platform where they can learn while having fun. 

As a content writer, 

• Write content regularly about a specific theme

• Create graphics (banner, cover arts, content graphics)

• Edit photos using Adobe Photoshop

• Follow up the up-to-date topics

• SEO management

As a social media manager, 

• Follow up the agenda and create posts 

• Follow up social media traffics

• Create regular reports

I would like to recommend Serkan Beyde as a candidate for the job positions in the area of media. He is extremely organized, can work independently, and able to follow through to ensure that the jobs get done. Serkan effectively managed his tasks I mentioned above. He has the ability in Adobe Photoshop, WordPress, Adobe Illustrator, and Adobe Premiere Pro. 

He would add great value to any company and I recommend him for any endeavor he chooses to pursue. Please let me know if you have any other questions. 

Yours truly, 

Manager Name & Signature

 

Almanya’da denklik için gerekli referans mektubu örneği

Serkan’ın profesyonel mentorluk hizmetini yönettiği Instagram hesabı Almanya’ya Göç’ü de şuradan takip edebilirsiniz. 🙂


1 Paylaşım
1 comment
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bunlar da Hoşunuza Gidebilir