Hızlı, Güvenilir Ve En Uygun Fiyatla Almanya’da Bloke Hesap Nasıl Açılır? 2021 Güncellemesi

1 Paylaşım
1
0
0

Almanya’da yüksek lisans ve lisans başvuruları sona ermek üzereyken artık yavaş yavaş Almanya’da D Tipi Ulusal vizeye başvurma süreçleri başladı. Bu süreçler başlamışken de bize yine sıkça bloke hesap konusunda sorular sorulmaya başlandı. Bu sebepten 2021 için güncel bilgilerle tekrardan hızlı, güvenilir ve en uygun fiyatla Almanya’da bloke hesap nasıl açılır sorusunu 2021 güncellemesi ile yanıtlamak istedik. Bloke hesap Almanya’da uzun süreli D Tipi vize almak isteyen herkesin finansal durumunu kanıtlaması için zorunlu olarak yerine getirmesi gereken bir şart ve her sene bloke hesap konusunda mutlaka güncellemeler oluyor. İşte bu yazıda bloke hesap konusunu en güncel haliyle ele alıp size tecrübe ettiğimiz konularda tavsiyelerde bulunacağız. Hadi başlayalım!

Almanya’da öğrenci olmak için en önemli gereksinimlerden biri bloke hesap veya garantör aracılığıyla finansal geçimi kanıtlamak
 • Neden Bloke hesap açmam gerekiyor? Bloke hesap nedir?

  Avrupa Birliği vatandaşlığına sahip olmayan ve bizim gibi Türkiye’den ve AB dışı diğer ülkelerden gelen tüm öğrenciler Almanya’daki eğitimleri için kendilerine yetecek finansal güce sahip olduğunu kanıtlamaları gerekiyor. Bunun için de Alman hükümeti sizden ulusal vizeye başvurmadan önce bloke hesap açmanızı istiyor. Bloke hesap türü Almancada Sperrkonto olarak geçiyor. Bu hesap türü biraz farklı işliyor. Toplam tutara dokunamıyorsunuz ve yatırdığınız toplam para 1 yıl boyunca size aylık gibi taksit taksit geri veriliyor. Böylece devlet de her ay gelecek bir paranız olduğunu bildiği için kendini garantiye alıp, Alman hükümetine yük olmayacağınıza emin olmuş oluyor. Bloke hesap tam olarak en basit tanımlamayla böyle bir şey. Bu sebepten de Almanya’da bloke hesap açmanız zorunlu ve eğer sponsorunuz ya da aldığınız bir burs yoksa bloke hesap olmadan Almanya Ulusal D Tipi Vizeye başvuru yapamıyorsunuz. Bu arada Ulusal D Tipi Vize için yazdığımız detaylı rehberi de şuraya ekleyelim, tüm süreçleri topluca okumanız için faydalı olacaktır.

  Güncel bloke hesap tutarı 10332 Euro
 • 2021 Güncel Bloke Hesap Tutarı ne? Bloke Hesaba ne kadar para yatırmalıyım?

Bloke hesap tutarı her sene güncelleniyor ve 2021 güncel bloke hesap tutarı ise tam olarak aylık 861 Euro olarak belirlendi. Almanya’da yüksek lisans yapmak ya da Almanya’da lisans eğitimi için ulusal vizeye başvururken sadece 1 yıllık bloke hesap tutarını göstermeniz yeterli oluyor bu da tam olarak 10332 Euro’ya tekabül ediyor. Bu bize en çok sorulan sorulardan biri 😊 Eğitiminiz 2 ya da 3 yıl olsa da devlet sadece ilk yılın tutarını göstermenizi istiyor. Almanya’ya dil okulu vizesi ile gelecekler de ne kadar süre dil okuluna gideceklerse o kadar ay için bloke hesabı açmaları gerekiyor. Yani 3 ay kalacaklarsa 3 x 861 Euro olarak tutarı hesaplayabilirler. Aynı şey Almanya’ya iş arama vizesi ile gelecekler için de geçerli.

Bloke hesabı nereden açabilirsiniz?
 • Bloke hesabı nereden açmalıyım?

2021 güncel verileriyle en güvenilir ve en uygun fiyatla bloke hesabı açabileceğiniz ve resmi olarak Alman hükümeti tarafından onaylı bir kurum olan Coracle’ı öneriyoruz. Coracle da zamanında bizim gibi uluslararası öğrenci olan, Alman bürokrasinin tüm çirkin yüzüyle mücadele etmiş ve sonrasında ardından gelecek öğrencilerin işlerini kolaylaştırmak için böyle bir dijital hizmeti sunmayı kendine amaç edinmiş bir online servis sağlayıcı kurum. Pratik, güvenli ve hızlı bir şekilde bloke hesap açmak, sağlık sigortası yaptırmak gibi bir öğrencinin en ihtiyaç duyacağı iki şeyi gerçekleştiriyorlar.

Bloke hesabınıza yatırmış olduğunuz tutarı her ay düzenli şekilde geri alıyorsunuz
 • Coracle ile bloke hesap açmanın avantajları çok fazla!

Biz zamanında Deutsche Bank ve İş Bankası gibi kurumlardan yaklaşık 1 ayda bloke hesap açarken şimdi Coracle gibi aynı gün içinde bloke hesap açma onayı veren kurumun olması büyük şans. Diğer online bloke hesap sağlayıcılarına göre farkıysa toplamda bloke hesap açtırmak için cebinizden çıkacak paranın Coracle’da en az olması. Sadece tek seferlik 99 Euro hesap açtırma parası ödüyorsunuz ve bunun dışında cebinizden aylık hiçbir kesinti ya da masraf çıkmıyor. Bu da bizim 2021’de bu yazıyı tekrar güncelleyip size en uygun ve kaliteli hizmet vereceğini bildiğimiz bir yeri önermemiz için yazma sebeplerimizden biri. Hatta önerdikleri Coracle Prime paketi zorunlu sağlık sigortası ve ücretsiz seyahat sigortasını da kapsadığı için çok daha mantıklı bir seçenek oluyor çünkü Coracle Prime paketi seçtiğinizde bloke hesap açılış ücreti de 99 Euro’dan 59 Euro’ya düşüyor. Bize sorarsanız zaten zorunlu olarak sağlık sigortası da yaptırmanız gerekeceği için en güzeli Coracle’ın direk Prime paketini almak. Bu paketin sadece lisans ve yüksek lisans öğrencilerine özel olduğunu da ekleyelim. Bloke hesap ve Coracle prime paketinin tüm detaylarını incelemek isteyenlere linki şuraya bırakıyoruz.

En uygun bloke hesap için size önerimiz var 🙂
 • Coracle ile bloke hesap nasıl açılır?

Coracle’ın şu sayfasından bloke hesap açma hizmetini seçiyorsunuz. Ya da Coracle Prime hesabı açacaksanız şuraya tıklıyorsunuz. Karşınıza çıkan formu eksiksiz doldurmanız gerekiyor. Siteye pasaport ve kimliğinizi de yüklemeniz gerektiği için öncesinde bunları taratıp kenarda tutmanızı da tavsiye ediyoruz. Her şeyi doldurduktan sonra size onay maili ve bloke hesap tutarını yatıracağınız IBAN adresi bilgisi iletiliyor. Bu tutarı verilen IBAN’a yatırdıktan sonra para Coracle’a ulaşır ulaşmaz 2 saat içinde size bloke hesabınızın açıldığına dair onay geliyor. Bu kadar parayı tek seferde gönderirken insan ister istermez korkuyor ama merak etmeyin, Coracle Alman Hükümeti tarafından onaylı güvenilir bir servis sağlayıcı. Zaten aksi olsa önermezdik 😊 Türkiye’den Almanya’ya bloke hesap tutarınızı gönderirken kullandığımız dijital para gönderme servisini şu yazımızda anlatmıştık. Bu hizmeti kullanarak hızlıca paranızın Coracle’a ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Vizeniz çıkmazsa bloke hesaba yatırmış olduğunuz parayı geri alabiliyorsunuz 🙂
 • Ulusal vize çıkmazsa ve vizeden red yersem bloke hesap tutarını geri alabilir miyim?

Ulusal D tipi vize çıkmazsa elbette paranızı geri alabiliyorsunuz. Coracle onlara yatırdığınız ücret dahil her şeyi geri iade ediyor.

Almanya’da yeni bir hayata adım atmak için bloke hesap adımını tamamlamayı gözden kaçırmayın 🙂
 • Bloke hesaptaki parayı en güvenilir şekilde nasıl çekebilirim?

Bloke hesaptaki paranızı en güvenli şekilde herhangi bir bankadan Girokonto denilen hesap türünü açtıktan sonra Coracle’a bu IBAN numarasını ve pasaportunuzdaki ülkeye giriş damgalı sayfayı attıktan sonra aylık olarak alabiliyorsunuz. Biz banka hesabını online olarak N26’dan ücretsiz şekilde açmıştık ve hala bunu kullanıyoruz. Siz de referans linkimizle kayıt olursanız karşılıklı ödül almış oluyoruz.

Aile birleşimi için bloke hesap
 • Aile birleşimi ile gelecekler için bloke hesap durumu nasıl oluyor?

Almanya’ya aile birleşimi ile gelenler eğer eşinin bir kazancı yoksa onlar da aynı şekilde bloke hesap açtırmak zorundalar. Mesele biz en başında birimiz öğrenci vizesi birimiz dil okulu vizesi ile gelirken iki ayrı bloke hesap açtırdık ve bu bloke hesabı Almanya’ya giriş yaptıktan sonra oturum iznine başvururken de kullandık.

 

Tüm 2021 güncellemeleriyle Almanya’da bloke hesap konusunu ele almaya çalıştık. Eğer daha fazla sorunuz varsa aşağıya yorum olarak bırakabilirsiniz. Bizi instagram ve youtube kanallarımızdan da takip etmeyi unutmayın!

 

Sevgiyle kalın!

 

Yazıdaki ek görselin kaynağı: Sale photo created by freepik – www.freepik.com

 

 

1 Paylaşım
4 comments
 1. Biz de sizle benzer sebeplerle almanya’ya gideceğiz ve yazılarınız paylaşımlarınız çok faydalı oldu. öncelikle teşekkür etmek isterim.coracle ile ilgili yabancı sitelerde oturum izni alırken expatrıo ve fintibaya göre daha sıkıntılı demişler, bir sıkıntı yaşadınız mı? sağlıkla kalın.

  1. Merhaba Coracle da diğerleri gibi resmi olan bir sistem böyle bir sorunla karşılaşan kullanıcı duymadık henüz. Sevgiler

 2. çok değerli bilgilerin verildiği muhteşem bir yazı olmuş ellerine sağlık bahar. serkan’ın emeğini de görmezden gelemeyeceğim çok başarılı anahtar kelimelerin özenle seçildiği full seo bir makale olmuş. emeğinize sağlık yolunuz her daim açık olsun…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da Hoşunuza Gidebilir